Jump to content

Baotian BT49-QT28

75 replies to this topic

#21 Sloba15

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 432 posts
  • MestoNovi Sad
  • Skuter:Sprint Exactly

Posted 18 January 2012 - 12:56 PM

ocu ja c21 hehe :D za 90 eura c21 ne kontam bas kako to :) lep motor polako sve odradi kako treba i bice super :) o kojem sport pro pricas? starom ili mk2?

#22 Sloba15

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 432 posts
  • MestoNovi Sad

Posted 18 January 2012 - 01:14 PM

jel ima neke sanse da taj c21 dodje do mene?

#23 Ron0n

Mlađi član

• Members
  • PipPip
  • 79 posts
  • MestoMacedonia
  • Skuter:Baotian BT49 tuned by Ron0n

Posted 18 January 2012 - 03:36 PM

Kako povekje go gledam, se povekje mi izgleda sumnjivo! c21 ima povekje rezovi na expanzionata komora kaj prigusivacot (3-4, a ovoj ima samo 2). i cenata e nekako neverojatna za glanc nov, niednas upotreben. moze da je i ovoj nekoj falsifikat (pred nekoja godina imase kaj nas falsifikati na cristofolini!)...

Sloba i mario, vi gi citav temite za skuterite na koi imate napasuvano vodeno ladenje! Sekoja cest!

Ja sega imam dve moznosti (zavisno od parite i kako ke se dogovoram so bankata :D ).

1) sport kit AC varijanta so nov diferencijal i 19 karb.

2) konverzija od AC na LC. moram da priznam deka TPR due+ conversion kit izgleda dosta interesno. cenata e ~230evra za komplet. hladnjakot mozam lesno da go nabavam. ama gledam deka povekjeto tuka koristele elektricna pumpa namesto mehanicka. kakva vie bi preporacale? dali se isplati TPR kitot koj doagja sose pumpa, ili da nabavam elektricna vodna pumpa i drug kit?

* i uste edno: due+ e midrace kit i bara pojak auspuh. kako vi izgleda metrakit pro race (napisav vo nekoj od prethodnite postovi za nego)? i za nego imam odlicna cena ~59evra koristen 300km. sprotivno, c16 e okolu 250evra, sto e dosta skapo za mene.

momentalno najgolem problem mi se finansiite, a merakot mi e golem. bi mozel da izdvojam okolu 500 - 550 evra za ovoj proekt.

EDIT: zaboraviv da kazam, so bilo koja varijanta na kitot, ke ide i nova radilica: motoforce evo 12 bolcna. hvala boza me potseti :)

#24 Boza

Član

• Moderators
  • 1,486 posts
  • MestoSopot
  • Skuter:Keeway Fact
  • Termogrupa:Stage 6 Street Race
  • Auspuh:Tecnigas TREK
  • Karburator:Mikuni 16 - Malossi Red Sponge
  • Varijator:Naraku Racing
  • Kvacilo:Malossi Fly 107mm

Posted 18 January 2012 - 04:26 PM

Ja bih uzeo i probao :D Pa ako ispadne radilica, jbg.. :)

#25 Sloba15

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 432 posts
  • MestoNovi Sad

Posted 18 January 2012 - 05:44 PM

Nisam uporedjivao taj auspuh i original moguce da je kopija taj karbon mi cudno izgleda kao da je zalepljen....Ja sam vozio na Motoforce Racingu AC 3 sezone i ok je sve bilo ali dosadi... I meni su veliki problem finansije...fali mi dosta para da uradim motor onako kako bi ja hteo...ali polako sve deo po deo i sastavice se :D nije fora kupiti sve delove odjednom...nije to taj osecaj...ovako uvek jedva cekas da uzmes neki novi deo da probas kako ce ici sa njim i tako u krug.....imas do leta jos dosta tako da polako kupuj delove sklapaj....:) ostani na AC pa posle kad budes imao vise para prebacis na LC i super...

#26 Mario

Osnivač foruma

• Administrators
  • 8,129 posts

Posted 18 January 2012 - 09:39 PM

pravi C21 je, imao sam ga u rukama, svi detalji se poklapaju

#27 Sloba15

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 432 posts
  • MestoNovi Sad

Posted 18 January 2012 - 10:02 PM

salji ga vamo onda hehe :) na netu sam konvertovao iz te valute u eure i ispalo je 110 eura sto je opet jeftino sa obrzirom koji je auspuh...takav isti sa karbonskim topom je 310 eura na scooter attacku malopre sam pogledao :D

#28 Ron0n

Mlađi član

• Members
  • PipPip
  • 79 posts
  • MestoMacedonia

Posted 20 January 2012 - 07:53 PM

Ok, vratio sam se od odmor :D vednas sam se javio na par mesta i porazgovarao so neki ljudima i plan je ovako:

privremeno dur skupljam pari za neki lep midrace setup, uzecu polovni DR kit za oko 3500 den (60evra), cisto radi zabava i da vozim nesto na sadasni setup (vidi prv post). konkretno radi se za ovoj kit:

http://www.reklama5.....aspx?ad=176890

e sada lik nije napisao koji DR kit je to? jel neko zna ovo? i jos nesto, sta treba da pazim kad kupujem polovan kit?

uradicu AC to LC konverzija! ali bice to polako jer ocu da uradim kako sto treba a i nemam mnogu pari. ima hladnjak+boca za voda+pumpa za 60 evra. e sada to je od aprilia sr 2006 (piaggio). jer moze da se napasuje na minarelli agregat?

hvala puno, i molim vas odgovorite jer ocu sutra ili prekosutra da uzmem karb 19, hladnjak/pumpa/bocu i DR kit.

#29 cvele

Osnivač foruma

• Moderators
  • 4,508 posts
  • Mestonis
  • Skuter:keewe hurrican

Posted 20 January 2012 - 08:49 PM

Jeste DR gus kit al gde je klip ?? I koja je bolcna na klipu, 10 ili 12mm ?? Kod tebe treba da je 10mm i kit ti odgovara samo ako je komplet i ako nisu cilindar i klip potroseni pa mora da se radi specijala...
Ne odgovara ti nista od LC delova sa piaggio blokova vec sa mina bloka... A sto bi kupovao ovaj AC kit kad VEC imas nameru da SE prebacis na LC...

#30 Ron0n

Mlađi član

• Members
  • PipPip
  • 79 posts
  • MestoMacedonia

Posted 20 January 2012 - 09:02 PM

jao bas mi je zao za LC delovi. nece odgovarati bar ni hladnjak i bocu za vodu nad hladnjak?

ocu ja da uradim AC -> LC ali to ce da traje neko vreme dur nabavim svi delovi (kit TPR due+ ili stage 6 sport pro MKII, c16/giannelli shot/nardo/s6 pro... itd...)

ovaj kit je samo privremen da vozim nesto malo jace niz grada i da citso razvozim malo sadasnji delovi na skut. cena je dosta niska i kit ima i klip. pitacu sutra koja je bolcna, hvala, nije mi to teknulo.

#31 cvele

Osnivač foruma

• Moderators
  • 4,508 posts
  • Mestonis
  • Skuter:keewe hurrican

Posted 20 January 2012 - 09:44 PM

Hladnjak i boca mozda i mogu al pumpa nikako...pumpa ti odgovara sa minarellija i [ relativno] lako se pakuje na kineze...evo je na PRC bloku kod Zoksija ...

Posted Image
http://svet-skutera....rican-by-cvele/

#32 Ron0n

Mlađi član

• Members
  • PipPip
  • 79 posts
  • MestoMacedonia

Posted 22 January 2012 - 07:28 PM

Ok, malo sam radio na stylingu. Rezultati:

Posted Image

Ova je obid da se podobri ladenje na prenosot:

Posted Image

Nabavio sam i Dell'Orto PHBG 19:

Posted Image

Evo i sprint filter:

Posted Image

Sutra ocu da si malo poigram sa osvetlenje. Hteo sam nabaviti H4 sulfidne led svetla:

Posted Image

I nabavicu carbon lente za styling na vile. Stay tuned :)

#33 Sloba15

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 432 posts
  • MestoNovi Sad

Posted 22 January 2012 - 09:30 PM

Svidja mi se angele eye :) jel moras da prepravljas nesto kada idu sijalice ili?

#34 Pita

Osnivač foruma

• Administrators
  • 4,475 posts
  • MestoNovi Sad
  • Skuter:Aprilia Sr 70cc

Posted 23 January 2012 - 10:55 AM

lepša je njuška sad..
PHBG je odličan karburator, štelovanje je više nego lako...
Nisam ljubitelj žičanih filtera ali dobro, može da odradi posao svakako..

#35 Mario

Osnivač foruma

• Administrators
  • 8,129 posts

Posted 23 January 2012 - 03:32 PM

Cilindar je DR EVO, i spada u grupu sport cilindara, slično Malossi sport-u ili TP Trophy-ju projektovan je da najbolje radi na oko 9000 obrtaja... Njega pakuju sa Asso werke klipom i nov kod nas košta oko 100e

#36 Ron0n

Mlađi član

• Members
  • PipPip
  • 79 posts
  • MestoMacedonia

Posted 25 January 2012 - 08:35 AM

Dr. evo je bez klipa i karika, tako da nisto od to :)

@sloba: oni so vec H4 tako da kod mene, treba da ih samo ustekam :P ali citao sam malo oko njih, i rekli su da nisu bas tako jaki pa sad sam skeptik dali da se ispruzim 20e...

inace, za koji dan odim da nabavim taj hladnjak. e sad, znam da ste mi rekli da pumpa ne odgovara sa piaggio, ali ova pumpa je elektricna external pumpa. jel ta moze da zavrsi rabota?

levo je pumpa:

Posted Image

a evo i hladnjak:

Posted Image

#37 Lenko

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 870 posts

Posted 25 January 2012 - 09:34 AM

Koliko mogu da primetim, to je benz pumpa za direkto ubrizgavanje, a desno od nje je ECU (kompjuter) takođe za Injection. Šta će ti ti pored karburatora ?

#38 Ron0n

Mlađi član

• Members
  • PipPip
  • 79 posts
  • MestoMacedonia

Posted 25 January 2012 - 05:13 PM

koliko sam ja skontao, to sam mislio da je pumpa za vodu lol. ali je apsolutno moguce da je pumpa za benzin.

#39 Lenko

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 870 posts

Posted 25 January 2012 - 07:01 PM

Ko zna koliko mi je Ditekova prošlo kroz ruke, tako da sam siguran u ovo što sam ti rekao u prethodnom postu.

#40 Mario

Osnivač foruma

• Administrators
  • 8,129 posts

Posted 25 January 2012 - 09:49 PM

Lenko je u pravu, ono je ECU, a pored deluje kao pumpa za gorivo, mada slično izgleda i el pumpa za vodu, samo nju nećeš naći u tim serijskim izvedbama, http://svet-skutera....83-novi-delovi/

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users