Jump to content

Baotian BT49-QT28

75 replies to this topic

#61 Ron0n

Mlađi član

• Members
  • PipPip
  • 79 posts
  • MestoMacedonia
  • Skuter:Baotian BT49 tuned by Ron0n

Posted 25 April 2012 - 07:27 PM

Ahhh, ispale su neke komplikacije. Tocak nema nigde za aprilija, novi je vrlo skup. Trebace i jos gomila delove da to spremim lepo - matematika kaze oko 500 - 600 eura minimum, a ja toliko nemam u nikoj slucaj jer sam kupio i kros.

Zato ocu da probam srecu sa MF alu racing AC varijanta na serijska radilica. Jer vi preporucujete meni da promenim lagere na radilicu?

Sloba, dobices jedan PM od meni uskoro :)

#62 Sloba15

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 432 posts
  • MestoNovi Sad
  • Skuter:Sprint Exactly

Posted 25 April 2012 - 07:59 PM

Promeni lezajeve i onda ne razmisljas celu sezonu sta ce biti...ja sam ih bio ostavio i na pola sezone su se culi...i odma stavio SKF C3 vratio sve nazad i jos uvek su dobri ti SKF stoje mi na polici :)

#63 Ron0n

Mlađi član

• Members
  • PipPip
  • 79 posts
  • MestoMacedonia

Posted 03 May 2012 - 08:54 AM

Jer sam doziveo neke komplikacija so lameli (treba nova lamela + zvono + red springs), nema da mogu da namontiram motoforce alu racing :( jbg cena je visoka - 161 evro samo kit, a gde je sve ostalo :( ;)

Nego bio sam danas kod jedan drugi majstor i ponudio mi gusan kit 70cc neki tajvanski (procitao sam W.J naznaku na kutija, promera 47mm). Cjena je oko 85evra zajedno so montiranje. Jer neko cuo za ovaj kit? Covek kaze da je kvalitet isti kao malossi sport ali je cjena duplo manja jer ne nosi to ime :)

Ponudio mi je i tajvanska elektronika (25evra) i kaze da skut mnogo dobija sa njoj (ako ni sam zadovolan, ne moram je stavljati).

Sta vi kazete na ovo? Dali se isplati uzeti taj kit za 85 evra?

#64 Ron0n

Mlađi član

• Members
  • PipPip
  • 79 posts
  • MestoMacedonia

Posted 05 May 2012 - 04:47 PM

Raspitao sam se malo za te tajvanske kitove i rekli su mi da su na rang malossi sport (ako ne i isti samo se rade pod drugo ime).

Uzeo sam i racing elektronika (na naznaku pise tzr50). Dobio sam neke 200 - 300 obrtaje na megjuubrzanje ali ocekujem da elektronika pokaze svoji potencijal u par sa kit.

Posted Image

E sad pronaso sam i osigurace - segere za MHR delta da ne koristim ovi zicane osigurace koji su namontirani.

Posted Image

E sad ima jedan problem sa karb dellorto 19 - ne mogu da najdem sauh B) jer ima neke univerzalne il nesto slicno sto se moze iskombinirati?

Edited by Ron0n, 05 May 2012 - 04:48 PM.

#65 zoksi

Osnivač foruma

• Founder
  • PipPipPip
  • 994 posts
  • MestoNis

Posted 05 May 2012 - 05:17 PM

Auuu, sto mi je to nesto poznato,tajvanski kit i elektronika.Ima toga i kod nas,ne mogu sada da se setim firme.

U poverenju ja to ni najgorem neprijatelju NE BIH PREPORUCIO a ti vidi sta ces.Tvoje pare tvoj izbor.

#66 cvele

Osnivač foruma

• Moderators
  • 4,919 posts
  • Mestonis
  • Skuter:keewe hurrican

Posted 05 May 2012 - 05:55 PM

View Postzoksi, on 05 May 2012 - 05:17 PM, said:

Auuu, sto mi je to nesto poznato,tajvanski kit i elektronika.Ima toga i kod nas,ne mogu sada da se setim firme.

U poverenju ja to ni najgorem neprijatelju NE BIH PREPORUCIO a ti vidi sta ces.Tvoje pare tvoj izbor.

Oni likovi sto su prodavali slider rolnice Dr. pylley ...pa klinci najebase sa racing CDI-ima :D
http://www.google.rs...iw=1024&bih=609

E sad ima jedan problem sa karb dellorto 19 - ne mogu da najdem sauh B) jer ima neke univerzalne il nesto slicno sto se moze iskombinirati?
Ima ....
http://www.scooter-c...ASER_ERSATZPHBG
ili rucni cok na sajlu...ako ga nisi dobio uz karb-a trebalo bi jer je sastavni deo karba i samo ti sajla fali...
http://www.scooter-c...ASER_ERSATZPHBG
http://www.scooter-c..._VERGASER_CHOKE

#67 zoksi

Osnivač foruma

• Founder
  • PipPipPip
  • 994 posts
  • MestoNis

Posted 05 May 2012 - 06:03 PM

E bas ti Cvele sa biser rolnicama sa kojima dobijas 15-20 km/h vecu krajnju brzinu.

Ajd Mare uskaci u pomoc,kako se zove firma?

#68 cvele

Osnivač foruma

• Moderators
  • 4,919 posts
  • Mestonis

Posted 05 May 2012 - 06:15 PM

View Postzoksi, on 05 May 2012 - 06:03 PM, said:

E bas ti Cvele sa biser rolnicama sa kojima dobijas 15-20 km/h vecu krajnju brzinu.

Ajd Mare uskaci u pomoc,kako se zove firma?
Nadjo al ima ne radi sajt... rasprodali rolnice B) sad prodaju ovo ...
http://www.phoenix.moto-berza.com/
Nego oko CDI-a ovog sto si kupio...sasvim je ok jer ima dobru tacku paljenja [ malo advance], to sam naso na nekim njihovim 4umima ...sigurno je dosta bolji od serijskog a ne kosta puno...

#69 perlx*

CCEB

• Members
  • PipPipPip
  • 1,422 posts

Posted 05 May 2012 - 08:27 PM

D-style rolnice, linea moto, zrenjanin koliko se secam, cist biser B)

#70 Ron0n

Mlađi član

• Members
  • PipPip
  • 79 posts
  • MestoMacedonia

Posted 06 May 2012 - 08:31 AM

Hmmm, hvala sto ste mi otvorili oci za ovo. Po ovo sto ste rekli skontao sam da bi bilo bolje da se strpim malo i da prisoberem pare za neki lepi kit a? Inace lik koji prodaje te kitove kaze da teraju 2-3 sezone, ali normalno, i ja bi to reko da prodajem kitove lol B)

Palenje je bilo oko ~20 evra. Za sad radi fino ali videcemo to...

Haha kakve su te kockaste rolne :D ? Jer oni zaista funkcioniraju?

#71 cvele

Osnivač foruma

• Moderators
  • 4,919 posts
  • Mestonis

Posted 06 May 2012 - 10:12 AM

Nisi vido link ?? Ovakve ...
http://www.google.rs...iw=1024&bih=609

#72 Ron0n

Mlađi član

• Members
  • PipPip
  • 79 posts
  • MestoMacedonia

Posted 06 May 2012 - 11:00 AM

Da da video sam link :D ali stvarno ne verujem da ova zaista radi tako? Mislim, ja sam juce promenio rolne koji su postali kockaste i skut je odma zivnuo, a ovi prodavaju kockaste rolne lol.

Inace, hvala za link za sauh B) Sad znam da moze da se kupi odvojeno i trazicu

#73 Ron0n

Mlađi član

• Members
  • PipPip
  • 79 posts
  • MestoMacedonia

Posted 21 June 2012 - 10:18 PM

Ajde malo update! Stiglo je novo zvono malossi, ovo nije iskriveno. Malossi delta nisam namontirao jer treba da uzmem i komplet federi, a imam i neki problem da podesim da se svi pakne odvajaju istovremeno. Vaka prvo odvaja jedna, pa da hvate, pa druga, pa treca i start je neramnomeran! Tako da ostajem za sad na aprilia lamela so malossi red springs. Proklizavanje je verovatno zato sto lamela ne hvata so celoj povrsini po zvono, pa ocu da to popravim malo na strug i da resim to proklizavanje dok ne sredim deltu.

Ide sad i malo letan tuning :welcome1:

Ocu da uradim izduv prema auspuhu pa da se poklapa lepo. Za ovo imam neke pitanja jer ne ocu da napravim neka havarija, ali pitacu kad otvorim sve to i izvadim cilindar.

Na red je dosao karb dellorto 19 jer tako mi stoji samo na masi. Kako bi se ponasao motor ako ja napasujem veci karb? Dali mogu da ustelujem to lepo da radi ko sat?

#74 Ron0n

Mlađi član

• Members
  • PipPip
  • 79 posts
  • MestoMacedonia

Posted 26 June 2012 - 02:56 PM

Someone? Anyone? :)

#75 cvele

Osnivač foruma

• Moderators
  • 4,919 posts
  • Mestonis

Posted 26 June 2012 - 07:43 PM

U sustini sve moze da se nasteluje al mislim da je 19-ica prevelika za ser. cilindar.... 49cc najbolje radi sa manjim difuzorima 14-16mm max. 17.5...del 19 je ipak karb spreman za 70cc....

#76 DRAGANCE

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 437 posts
  • Mestobeograd
  • Skuter:baotian 50 RS limited edition
  • Termogrupa:41.5
  • Auspuh:Technigas next-R
  • Karburator:dellorto 17.5 dizna 68
  • Varijator:malossi multivar
  • Kvacilo:aerox 107